_BLOG idealnewnetrze - e-blogi.pl
_Blog idealnewnetrze
O mnie 2014-10-10

Co to jest HORTITERAPIA? Czy wiesz na co może pomóc uprawa ogrodu?


 


Dzisiaj postanowiłam napisać kilka słów o mnie. Nazywam się Monika Pasternak. Aranżacją wnętrz zainteresowałam się, jak zaczęłam urządzać swoje pierwsze mieszkanie. Okazało się, że piękna kuchnia czy przytulna sypialnia to nie do końca jedynie efekt sumy, którą wyłożymy na meble.


Z powodzeniem dzięki kilku umiejętnie dobranym dodatkom można odmienić styl całego pomieszczenia. Od tego czasu na bieżąco śledzę katalogi na temat urządzania wnętrz, przeglądam serwisy powiązane z tą tematyką, a lekturę większości kolorowych czasopism rozpoczynam właśnie od stron poświęconych domowym aranżacjom. Ten blog stał się niejako przedłużeniem mojej pasji.


Będę tutaj dzielić się moją wiedzą na temat urządzania mieszkania. Mam nadzieję, że moim czytelnikom pozwolę stworzyć swoje własne idealne wnętrze.


Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim? 2014-10-01

Kochasz prostotę i minimalizm? I chcesz mieć modnie zaaranżowaną, jasną i funkcjonalną kuchnię? Styl skandynawskim jest więc stworzony specjalnie dla Ciebie. Z powodzeniem tego typu stylistykę możesz wprowadzić zarówno do niewielkiej kuchni zamkniętej, jak i przestronnej kuchni otwartej na salon. Oto kilka rad, jak uzyskać wystrój skandynawski.Ściany pomaluj na białoWyznacznikiem stylu rodem ze Skandynawii są białe ściany. Najlepiej wybrać tutaj farby zmywalne – na białej powierzchni mogą bowiem szybko być widoczne zabrudzenia. Nad kuchennym blatem oraz wokół zlewu z powodzeniem możemy również położyć białe lub jasne płytki (w zimnych barwach, np. błękit, szarości, beż).Dobierz odpowiedni materiał na podłogę W aranżacji skandynawskiej jasne barwy należy zastosować również na podłodze. Tradycyjnym rozwiązaniem jest tutaj jasny parkiet. Często architekci proponują jednak także szare lub beżowe płytki.Kup proste meble Wyznacznikiem stylu skandynawskiego jest minimalizm. Dotyczy to przede wszystkim mebli. Nowoczesne szafki drewniane o prostej bryle będą idealnym rozwiązaniem. Tradycyjną biel możemy zamienić na jasny brąz. Możemy także pokusić się na kontrast i wybrać… czarne meble kuchenne. Nie możemy również przesadzać z dodatkami. Fikuśne firanki lepiej zastąpić białymi roletami. Dekoracją mogą stać się wazoniki z żywymi kwiatami.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]