Gwiazda Betlejemska | _BLOG idealnewnetrze - e-blogi.pl
_Blog idealnewnetrze
Gwiazda Betlejemska 2014-12-09

Gwiazda betlejemska jest pięknym kwiatem , ale wymaga żeby o nią dbać i to bardzo.


Pielęgnacja


Dlatego stawiajmy je w ciepłym miejscu. Podlewanie to także ważny aspekt. Nie może mieć za sucho. Jeśli w pomieszczeniu w którym przebywa, jest za sucho, kupmy nawilżacz powietrza. Gwarantuję Wam, że wtedy nasza roślinka wytrzyma dłużej niż kilka tygodni.Trzeba ją trzymać w ciepłym miejscu. Natomiast jeśli już macie zamiar kupować, unikajcie okazów, które znajdują się blisko drzwi kwiaciarni, lub okna. Są one narażone na zwiędnięcie już po kilku dniach od zakupu.


Coś o roślinie


Poinsecja, przywędrowała do Europy z Meksyku. Swoim wyglądem przypomina gwiazdę. Czerwone rogi, bardzo ładnie kontrastują z zielonymi listkami. Gwiazda betlejemska nie lubi zimna. Kwiat piękny , sami przyznacie, ale niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że jest on bardzo delikatny i wymaga wyjątkowo delikatnych środków do pielęgnacji.  


Ze Świętami Bożego Narodzenia, od zawsze kojarzy się kwiat o pięknie brzmiącej nazwie gwiazda betlejemska, nazywana również poinsecją. Grudzień i zimę mamy już na dobre, a za chwilę święta i nastrój pokoju i radości udzieli się nam wszystkim. Dlatego, już za chwilę będziemy piec ciasta, składać życzenia najbliższym, ale dodatkowo poza tym stroić nasze domy. Dlatego dziś chciałbym napisać parę słów o wystroju. Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]